Nie trać czasu na wątpliwe oferty

Nie trać czasu na wątpliwe oferty

Gdy zapytasz wyszukiwarkę Google o to, jak zdobyć fortunę, otrzymasz całą masę ofert. Podobne informacje znajdziesz na portalach służących poszukiwaniu pracy. Niestety większość z tych ofert to tylko strata czasu i nie warto nawet czytać do końca samej propozycji, nie mówiąc już o angażowaniu się czy inwestycji.

Wszystkie genialne i proste sposoby na zdobycie dużych pieniędzy powinny wzbudzać  podejrzliwość. Jedyny sprawdzony sposób na zdobycie dużych pieniędzy niewielkim nakładem sił to gry losowe takie jak Lotto. Nikt myślący o fortunie na poważnie, nie będzie jednak polegał w tak dużym stopniu na szczęściu.

Na innych prostych sposobach nie warto polegać tym bardziej. Wymagają one poświecenia czasu i odrobiny wysiłku. Niestety osiągnięte wyniki finansowe są zwykle nieproporcjonalne do działań. I mowa o nieproporcjonalności na niekorzyść zarabiającego – choć i samo określenie „zarabiać” jest często nadużyciem w podobnych przypadkach. O czym jednak dokładnie mowa?

O genialnych systemach zarabiania w sieci, takich jak pisanie blogów pod reklamy, klikanie w reklamy, czytanie maili czy piramidy finansowe (działające pod dumnym mianem systemu). Każda z tych propozycji naprawdę pozwala zarobić – ale tylko jednej osobie.

Twórcy całego przedsięwzięcia. Uczestnicy zarabiają niewiele, jeśli w ogóle. Gdy zobaczysz kolejną taką – zwykle nafaszerowaną marketingowymi sloganami – ofertę, nie zastanawiaj się nawet, czy warto. Jeśli faktycznie chcesz zdobyć duże pieniądze, pomyśl, jak inaczej możesz wykorzystać cenny czas i własny zapał.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *