Nie działaj pochopnie

Nie działaj pochopnie

Czasem opłaca się postawić wszystko na jedną kartę, podjąć spontaniczną decyzję i osiągnąć spektakularny sukces. Problem jednak w tym, że takie sytuacje mają miejsce rzadko, a duże ryzyko i mało przemyślane działanie kończy się zwykle spektakularną porażką.

W obliczu ważnych, życiowych momentów, perspektywy dużego sukcesu lub groźny dużych problemów, łatwo spanikować i szukać najprostszego rozwiązania, które daje chwilową ulgę. W stanie dużego napięcia, nasz umysł nie ocenia trzeźwo podejmowanych decyzji, a co za tym idzie – jesteśmy skłonni wiele ryzykować i często wpędzić się w duże kłopoty. Doskonałym przykładem podjęcia takiej decyzji jest korzystanie z ofert instytucji parabankowych.

Większość klientów decydujących się na zaciągnięcie dużego kredytu, obarczonego wręcz złodziejskim oprocentowaniem, to ludzie, którzy wpadli w tarapaty finansowe. Kredyt udzielony bez żadnych zaświadczeń ma im pomóc w spłaceniu wierzytelności. W ten sposób łatwo wpaść w tzw. „spiralę finansową”, czyli niekończące się pogłębianie zadłużenia.

Mimo, że przedstawiona sytuacja i podobny sposób podejmowania decyzji wydają się absurdalne z perspektywy trzeciej osoby, niejeden rozsądny i „poukładany” Kowalski jest w stanie wpędzić się w tego typu tarapaty pod wpływem dużych emocji i stresowych sytuacji.

Gdy czujesz, że nie jesteś w stanie spokojnie i rozsądnie myśleć, postaraj się odkładać decyzję na później. O wiele lepiej jest stać się milionerem nawet kilka dni później, niż dostać się na listę dłużników z powodu jednej, niefortunnej decyzji.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *