Masz innowacyjny pomysł?

Masz innowacyjny pomysł?

Część najbogatszych ludzi na świecie ma opinię lekkich wariatów. Niektóre charaktery być może uległy zmianie pod wpływem dużych pieniędzy, z pewnością jednak część z nich od zawsze uchodziła za oryginalne osobowości. Co więcej, to właśnie nieszablonowe podejście pozwoliło im na osiągniecie aktualnej pozycji.

Co robi człowiek, który nie ma odwagi na oryginalność? Idzie do szkoły i stara się dobrze uczyć, wybiera kierunek studiów, który wybierają jego koledzy, a potem szuka pracy, która będzie w miarę dobrze płatna. I na tym koniec. Bez wielkich porażek, ale też i sukcesów. Tymczasem odrobina ekstrawagancji pozwala wyjść przed szereg i spróbować czegoś nowego, a gdy pomysł okaże się trafiony – zarobić duże pieniądze.

Oczywiście nie oznacza to, że warto być „wariatem”. Zdecydowanie jednak opłaca się czasem zaryzykować i zrobić coś, o czym nikt wcześniej nie pomyślał, a na co najbliższe otoczenie spogląda z ironicznym uśmiechem. W dobie Internetu, realizowanie nowych, nieszablonowych pomysłów jest szczególnie opłacalne. Dlaczego?

Po pierwsze, możesz skorzystać z promocji w sieci. Sam jesteś w stanie dotrzeć do tysięcy ludzie za pomocą Facebooka i for internetowych. Możesz wiec łatwo sprawdzić, czy pomysł „chwyta” i tak naprawdę niewiele ryzykujesz. Co najwyżej kilka godzin czasu i trochę wysiłku na promocję.

Sprawa jest tym bardziej godna uwagi, gdy Twój pomysł dotyczy strony internetowej. Założenie własnej strony nie jest ani bardzo trudne, ani bardzo drogie. Zarządzać witryną możesz sprzed ekranu własnego komputera i utrzymywać witrynę tak długo, jak uznasz za stosowne. Jeśli wpadłeś na fenomenalny pomysł na miarę Facebooka lub wyszukiwarki Google, niedługo będziesz miliarderem. A jeśli pomysł okaże się nietrafiony – nie stracisz wiele, a w dodatku zyskasz bezcenne doświadczenie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *