Działaj zgodnie z planem

Działaj zgodnie z planem

Każdy zawodowy sportowiec posiada profesjonalny plan treningowy. Każde szanowane przedsiębiorstwo posiada plan rozwoju. Ty również powinieneś mieć plan – jeśli poważnie myślisz o dużych pieniądzach.

Fortunę można zdobyć bardzo szybko i bez wielkiego wysiłku. Wystarczy zainwestować 2 zł w kupon jednej z dostępnych gier losowych. Jeśli będziesz mieć niewiarygodne szczęście – staniesz się milionerem. Bez żadnego planu, bez wysiłku i bez zorganizowanego działania. Jeśli jednak jesteś realistą i szansa jedna na kilkadziesiąt miliardów to dla Ciebie za mało, czas wziąć sprawy w swoje ręce i ułożyć przyszłość wg własnej myśli.

Dobry plan to podstawa sukcesu. Dobry, czyli dobrze przemyślany i zakładający zarówno wzloty, jak i porażki, szanse i zagrożenia. Plan jest ważny, gdyż pomaga zachować trzeźwą ocenę sytuacji niezależnie od tego, czy właśnie na nasze konto wpłynęło pół miliona złotych i nasz umysł przepełnia euforia, czy tez może „wtopiliśmy” podobną kwotę i wyrywamy sobie włosy z głowy. Rozsądny plan nie pozwoli na podejmowanie pochopnych, mało przemyślanych decyzji, o które łatwo, gdy umysł znajduje się pod wpływem dużych emocji. A jak ułożyć dobry plan?

Przede wszystkim zastanów się na czym stoisz, co chcesz osiągnąć i jaka jest najpewniejsza droga dojścia do tego celu. Postaraj się realnie oceniać własne możliwości i myśleć przyszłościowo. Dobry plan nie może zakładać, że osiągniesz sukces w ciągu kilku tygodni, a jeśli Ci się nie uda – zostaniesz z długami i komornikiem pukającym do drzwi. Nie znaczy to, że musisz unikać ryzyka. Pamiętaj jednak, aby przewidzieć konsekwencje zarówno pozytywnego, jak i negatywnego rozwoju wydarzeń.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *